Random header image... Refresh for more!

Kasvattajat

Seuraavat kasvattajat ovat sitoutuneet noudattamaan Bolognese ry:n kasvattajalistan sääntöjä.

Huom! Mikäli narttu on astutettu ennen 1.4.2016 riittää, että pentue täyttää aiemman, alajaoston aikaisen kasvattajasitoumuksen ehdot (esimerkiksi silmätutkimuksen voimassaoloaika on 24 kk). Mikäli narttu on astutettu 1.4.2016 tai myöhemmin, pätevät Bolognese ry:n kasvattajalistan säännöt.

Kasvattajalistan säännöt

Kennel Amore Borealis
Marja Hirvonen
Nummela
040 550 8830 / amoreborealis@gmail.com
amoreborealis.kotisivukone.com
Kennel Bella Piccola
Satu Noronen
Jyväskylä
040 578 5847 / Bellapiccolan@gmail.com
www.bolognesenelli.com
Kennel Bianca Bambagia
Susanna Nikkilä
Espoo
040 735 2935 / susanna@biancabambagia.fi
www.biancabambagia.fi
Kennel Bolocanis
Katia Malmila-Olalla
Kristiinankaupunki
040 865 5300 / bolocanis@bolognesedog.fi
www.bolognesedog.fi
Kennel Bounien
Erja Nieminen & Eveliina Sinervo
Suokummuntie 76
03100 Nummela
050 547 3341 Erja & 044 975 4697 Eve / kennelbounien@gmail.com
www.bolognesekennel.com
Kennel Cane Minore
Anna Ratia
Helsinki
040 718 5917 / anna@caneminore.fi
www.caneminore.fi
Kennel Chobolon
Liisa Vihinen
Sipoo
050 379 2880 / liisa.vihinen@gmail.com
FB / Kennel Chobolon
Kennel Crystalrose’s
Heini Vähä-Ruohola
Lempäälä
045 675 8949 / heini.vaharuohola@gmail.com
www.crystalroses.fi
Kennel Fabula Felsinea
Marja Härmänmaa
Helsinki
050 463 92 56 / marjaharman@hotmail.com
www.fabulafelsinea.com
Kennel Qiamor
Ann-Sofie Berts
Lillövägen 36
66590 Vassor
050 463 5118 / Ann-Sofie@qiamorkennel.com
www.qiamorkennel.com
Kennel Sismix
Maria Molander
Oulu
050 328 8159 / maria.molander@dnainternet.net
https://kennelsismix.wordpress.com/